Warsztaty w maju

Warsztaty entomologiczne „Dom dla owadów”

05.05.2022 (czwartek)        godz. 17.00

Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku 5 – 10 lat.

Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy na temat owadów i wykonanie domku dla owadów.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję:

- poznać budowę i klasyfikację owadów oraz ich środowisko życia

- poznać cykle rozwojowe wybranych gatunków owadów

- rozwijać swoją kreatywność

- zaprojektować i wykonać  własnoręcznie drewniany  domek dla owadów

Czas trwania: ok. 90 min

Cena: 60 zł

Aby sprawdzić czy mamy miejsca i zapisać się na warsztaty wystarczy  zadzwonić lub wysłać maila z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nazwą i datą warsztatów. Potwierdzeniem zapisu jest wniesienie opłaty przelewem na konto szkoły (więcej informacji w mailu zwrotnym).

Jeśli dziecko posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wymagana jest obecność rodzica podczas zajęć.

Tel: 514261772

Warsztaty paleontologiczne „Ślady dinozaurów”

07.05.2022  (sobota)       godz. 11.00

Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku 5 – 10 lat.

Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy na temat dinozaurów oraz wykopanie i złożenie modelu dinozaura

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję:

- poznać różne gatunki dinozaurów i ich cechy charakterystyczne

- dowiedzieć się jak powstaje skamielina

- tropić ślady dinozaurów

- poznać pracę paleontologa

- posługiwać się narzędziami potrzebnymi w trakcie wykopalisk

- wykopać i złożyć model dinozaura

Po zakończeniu warsztatów dziecko zabiera ze sobą model dinozaura

Czas trwania: ok. 90 min

Cena: 50 zł

Aby sprawdzić czy mamy miejsca i zapisać się na warsztaty wystarczy zadzwonić  lub wysłać maila z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz nazwą i datą warsztatów. Potwierdzeniem zapisu jest wniesienie opłaty przelewem na konto szkoły (więcej informacji w mailu zwrotnym).

Kontakt: wolnaszkolabusola@o2.pl

Tel: 514261772

Warsztaty mydlarskie „Pachnące mydełko”

12.05.2022 (czwartek)       godz. 17.00

Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku 3 – 10 lat.

Celem warsztatów jest przybliżenie historii  powstania mydła oraz wykonanie kolorowych wiosennych mydełek.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję:

- obejrzeć teatr sylwet opowiadający historię wynalezienia mydła

- wykonać eksperyment z tłuszczem i popiołem

- poznać różne rodzaje mydła

- poeksperymentować z zapachami i kolorami tworząc własnoręcznie niepowtarzalne mydełka

Czas trwania: ok. 60 min

Tel: 514261772

Warsztaty florystyczne „Wiosna w doniczce”

14.05.2022 (sobota)         godz.11.00

26.05.2022  Dzień Matki   (czwartek)  godz. 17.00

Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku 5 – 10 lat.

Celem warsztatów jest samodzielne skomponowanie i skonstruowanie kompozycji z żywych kwiatów.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję:

- rozwijać samodzielność i umiejętność planowania swoich

działań

- rozwijać wyobraźnię i twórcze myślenie

- poznać budowę kwiatów i rzadkie ich gatunki występujące  w przyrodzie

- uczuć się różnych technik florystycznych

- posługiwać się narzędziami i materiałami florystycznymi

- zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa podczas pracy

Po zakończeniu warsztatów dziecko wychodzi z realną wiedzą i umiejętnościami z zakresu tworzenia prostej kompozycji kwiatowej oraz zabiera ze sobą to co stworzyło.

Czas trwania: ok. 60 min

Warsztaty robienia czekolady

19.05.2022 (czwartek)        godz. 17.00

21.05.2022  (sobota)            godz. 11.00

Zapraszamy chłopców i dziewczynki w wieku 4 – 10 lat.

Celem warsztatów jest poszerzenie wiedzy na temat czekolady  i samodzielne jej wykonanie.

Podczas zajęć uczestnicy będą mieli okazję:

- degustować róże rodzaje czekolady

- dowiedzieć się więcej o pochodzeniu czekolady

- zapoznać się z procesem produkcji czekolady i jego składnikami

- wykonać własnoręcznie 2 czekolady

Czas trwania: ok.  90 min